• Panny i wdowy / Maidens and Widows. 1991. Episode 3.

  Panny i wdowy / Maidens and Widows. 1991. Episode 3.
  Serial opowiada o stu latach polskiej historii z punktu widzenia kobiet, tytułowych panien i wdów. Akcja serialu zaczyna się w roku 1863, a kończy na początku lat 90. XX w. Telewidz śledzi dzieje pięciu dam, wywodzących się z zamożnej rodziny ziemiańskiej o wiele mówiącym nazwisku.
  Epicka opowieść o stu latach polskiej historii z punktu widzenia kobiet, tytułowych panien i wdów. Akcja serialu (równolegle powstał też film pod tym samym tytułem) zaczyna się pod koniec powstania styczniowego, a kończy współcześnie. Na tle burzliwych dziejowych zawieruch reżyser opowiada o dziejach pięciu dam, wywodzących się z zamożnej rodziny ziemiańskiej o wiele mówiącym nazwisku Lechickich. W trakcie realizacji filmu autorka scenariusza, znana pisarka Maria Nurowska rozpoczęła pracę nad książką pod tym samym tytułem. Niebawem doszło też do poważnych różnic artystycznych między nią a reżyserem Januszem Zaorskim. Ich owocem były rozliczne polemiki prasowe, które prócz zaakcentowania stanowisk obu stron przysporzyły też filmowi i książce reklamy.
  Episode 3:
  Zakochaną w rosyjskim nauczycielu Susanne umierająca matka zmusza do zerwania z nim. Odtąd Susanne żyje w Lechicach samotnie. Nieznajoma kobieta przywozi jej z Syberii małą Karolinkę, córkę Karoliny i Edwarda. Karolina studiuje na Sorbonie. W niepodległej Polsce jest lewicującym adwokatem. Wraz z kochankiem Andrzejem broni przed sądem komunistów. Porwana na ulicy przez narodowców, zostaje kochanką jednego z nich, Jana. Rodzi bliźniaki. Endecka grupa Jana morduje Andrzeja. Na jego pogrzebie Karolina głośno wskazuje morderców i zostaje przez nich zastrzelona. Jan wpada w obłęd.
  Director: Janusz Zaorski.
  Cast:  Maja Komorowska, Katarzyna Figura, Ewa Dalkowska, Maria Gladkowska, Joanna Szczepkowska, Andrzej Zaorski, Jan Nowicki, Wladyslaw Kowalski, Artur Zmijewski, Wojciech Wysocki.
  Poland, 1991.
  Language: Polish, Russian.
  Download Panny i wdowy / Maidens and Widows. 1991. Episode 3.
  Panny i wdowy / Maidens and Widows. 1991. Episode 3.
  Panny i wdowy / Maidens and Widows. 1991. Episode 3.
  « Verdwijnen / Disappearance. 2017. HD.Meisterschaft. 1996. »
  Google Bookmarks Blogmarks Pin It

 • Comments

  No comments yet

  Suivre le flux RSS des commentaires


  Add comment

  Name / User name:

  E-mail (optional):

  Website (optional):

  Comment: